Dvere vyfrézované kazety, Bratislava
 • kombinácii buk a MDF
 • vyfrézované kazety
 • lak transparentný
Masívne dubové interiérové dvere Košice
 • masívne, dubové dvere
 • olej Osmo
  polomat
Kartáčované interiérové dvere dvojkrídlové
 • dvojkrídlové interiérové dvere
 • oblôžková zárubňa
 • borovica
 • kartáčované dvere

Interiérové dvere v domácnosti či kancelárskych priestoroch neplnia len účel funkčný, ale i estetický. Interiérové dvere sú jedným z hlavných prvkov interiéru, priestor nielen vhodne predeľujú ale i významne ovplyvňujú celkový vzhľad a dojem obytného či kancelárskeho priestoru.

Farba interiérových dverí, vzor ich výplne i povrchová úprava sú navrhované tak, aby ladili s ostatnými interiérovými prvkami. Spolupracujeme so sklenárstvom Tatrasklo, ktorého práce i poradenstvo v oblasti dverových výplní sú na profesionálnej úrovni a máme s nimi dlhoročne dobré skúsenosti. Celý návrh dverí musí viesť k Vašej spokojnosti!


Pri umiestnení interiérových dverí je vhodné rešpektovať niekoľko zásad:

 • dvere sa majú otvárať z väčšej miestnosti do menšej, aby pri otvorení bol výhľad na najväčšiu časť miestnosti
 • medzi dverným krídlom a stenou, prípadne nábytkom minimálne 15 centimetrov
 • dvere do kúpeľne by sa mali otvárať smerom von


Dvere sa označujú ako ľavé a pravé. Ako to určiť?

Postavíme sa na stranu dverí, do ktorej sa otvárajú a podľa toho, na ktorej strane sú dverné závesy určíme, či ide o ľavé alebo pravé dvere. Toto pravidlo platí pre interiérové dvere i dvere vchodové, či bezpečnostné.

Automatické prahy  (padacie prahy) sú vhodné do masívnych dverí, ktoré predeľujú miestnosti s rozličnými teplotami. Napríklad medzi kuchyňou a špajzou alebo chodbou a garážou.

Veľkým plusom automatických prahov oproti klasickým dreveným prahom je, že zachovávajú bezbarierový interier a i napriek tomu plnia zvukovú a aj tepelnú izoláciu a sú skoro neviditelné.

Kartáčované int. dvere jednokrídlové Ak hľadáte nové interiérové dvere do rodinného domu, bytu ale i do spoločenských priestorov, ktoré by boli skutočne  originálne ale pritom veľmi elegantné s naturálnym vzhľadom tak si žiadajte kartáčované dvere.  Sme si na 100% istí že budete s výsledkom spokojní, pretože kartáčované interiéerové dvere prinášajú do priestoru osobitný pre dnešnú dobu jedinečný dávno zabudnutý design.

Tento článok vznikol úplne náhodou. Bol u nás zákazník a pýtal sa na výhody dverí z masívu, prípadne nábytku všeobecne, oproti iným materiálom pripomínajúcim vzhľad dreva ako napríklad lamináty. Bez váhania som vystrelil: „Je to rokmi overený zdravotne nezávadný materiál!" Videl som na ňom, že by si prial trošku silnejšie argumenty. Pripravili sme preto článok, v ktorom zhrnieme výhody postelí, nabytku či dverí z masívu.

Okrem delenia dverí na ľavé a pravé, podľa toho akým smerom sa otvárajú, je dôležité poznať i delenie interiérových dverí na dvere s falcom a dvere bezfalcové.

A vôbec nie je jedno ktoré si vyberiete.

Posuvné Interiérové dvere – vám ponúkajú viac možností a voľnosti. Posuvné interiérové dvere môžu byť jedno alebo dvojkrídlové. Táto voľba závisí od požiadavky na veľkosť interiérových dverí a požadovaného priestoru pri ich plnom otvorení i na umiestnení dverí v interiéri.

Medzi menej vídané dvere patria určite dvere určené do interiéru so svetlíkom.

Svetlík je časť dverí, zväčša omnoho užšia ako samotné dvere, v ktorom je zabudované sklo na presvetlenie priestoru. Hodí sa hlavne do interiérov priestrannejších bytov či rodinných domov.

 +421 (0)905 904 332

Kontaktný formulár - bežná komunikácia
Cenové ponuky - žiadosti o cenové ponuky

Výroba prepracovaných, elegantných
interiérových dverí na mieru
s dovozom a montážou po celom Slovensku
Stolárstvo Štefan KENDRA
KENdoor style, s.r.o Veterná 460/13, 05801 Ganovce
Prevádzka:Kravany 237, 05918 Kravany okres POPRAD
+421 (0)905 904 332